W dniach 8-9 grudnia odbył się finał Szlachetnej Paczki. Nasz Grupa po raz kolejny wzięła udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Szlachetna Paczka jest to projekt społeczny oparty na mądrym pomaganiu. Czyli pomaganiu, które polega na takim wsparciu rodzin, by dać im narzędzia do samodzielnego radzenia sobie z ciężkim losem, który ich dotknął. To przedsięwzięcie ma na celu danie potrzebującym ludziom nadziei i siły do walki o lepszą przyszłość. A bodźcem do działania jest między innymi przygotowywana przez darczyńców paczka. Włączając się do tej akcji nasza Grupa chciała dołożyć cegiełkę, by pomóc obdarowywanej rodzinie zmienić swój los.

Szlachetna Paczka pomaga nie tylko obdarowywanym rodzinom, ale także darczyńcom, którzy dzięki temu dziełu odkrywają w sobie pokłady wrażliwości i życzliwości na los drugiego człowieka. Dlatego włączając się do tej akcji chcieliśmy pokazać, że naszej Grupie troska o bliźniego nie jest obca, bo jak mawiał ks. Mieczysław Maliński: „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”.

Przez ponad trzy tygodnie robiliśmy wszystko by przygotować dla wybranej rodziny paczkę, która zawierała wszystkie rzeczy uwzględnione w liście potrzeb. Dzięki mobilizacji wielu osób udało nam się przygotować wspaniałe paczki, które w sobotę zawieźliśmy do magazynu w Grodzisku Mazowieckim. Następnie zostały one wręczone przez wolontariuszy rodzinie, która podczas ich rozpakowywania nie kryła łez wzruszenia. Ich radość, szok, niedowierzanie i wdzięczność sprawiają, że my – darczyńcy jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że zrobiliśmy coś, co naprawdę ma znaczenie i stanowi duże wsparcie dla tej rodziny.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (Jan Paweł II) , dlatego pamiętajmy, że warto czynić dobro i pomagać innym, nie tylko raz do roku.

Autor tekstu: Klaudia Czyżak

 

 

Leave a Reply