10 listopada w naszej parafii odbył się kolejny, już trzeci, Bal Wszystkich Świętych. Jak co roku wydarzenie to cieszyło się sporym powodzeniem.

Już o godzinie 15:00 sala wypełniła się „małymi świętymi”, czyli dziećmi przebranymi za wybranych świętych. Jak mawia Ojciec Leon Knabit: „Świętość zaczyna się zwyczajnie. Od uśmiechu.”, dlatego też wstępem do naszego balu było wspólne odśpiewanie i odtańczenie utworu „święty uśmiechnięty” połączone z rozmową na temat, czym tak naprawdę ta świętość jest. Później dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach organizowanych przez animatorów z naszej Grupy. Główną częścią tego sobotniego wydarzenia była gra, podczas której „mali święci” zapoznawali się z „dużymi świętymi”, w których wcielili się członkowie Klemy. Przy przygotowanych stanowiskach opowiadali oni maluchom o swoich życiorysach, a także mieli przygotowane dla dzieci zadania. Na Balu Wszystkich Świętych pojawiły się takie osobistości jak św. Cecylia, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Klara, św. Dorota, św. Edyta Stein, a także bł. Karolina Kózkówna. Był z nami również św. Paweł, w którego postać wcielił się Duszpasterz naszej Grupy ks. Stefan), patron kończącego się już roku liturgicznego – św. Stanisław Kostka oraz bł. Piere Giorgio Frassati. Poczęstunek i tańce są nieodzowną częścią każdego balu, tak więc nie mogło zabraknąć ich i na naszym. Odbyły się również konkursy z nagrodami na najlepszy kostium oraz najładniejszy taniec. Trzeba przyznać, iż wybór był niezwykle trudny.

Zabawa była wprost nieziemska! Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy organizować i prowadzić, a w ten sposób ewangelizować, Bal Wszystkich Świętych. Jest to wspaniała okazja, by uświadomić zarówno sobie, jak i najmłodszym, że świętość nie jest tylko aureolą namalowaną na obrazku, ale realnym dążeniem każdego z nas do codziennego stawania się coraz lepszymi ludźmi. Przecież „świętość nie jest luksusem dla nielicznych, ale obowiązkiem dla mnie i dla Ciebie”.

Autor tekstu: Aleksandra Wiśniewska

Galeria zdjęć III Bal Wszystkich Świętych