„Do wyższych rzeczy jestem stworzony” – pod takim hasłem poprowadziliśmy tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z grodziskich szkół średnich.

W dniach 5-7 marca w sali widowiskowej grodziskiego Centrum Kultury już po raz czwarty, jako Grupa Akademicka Klema, mieliśmy przywilej głosić (nie tylko słowem 😊 ) Dobrą Nowinę. Sama forma rekolekcji była dość nietypowa, a zarazem niezwykle interesująca. Przygotowaliśmy MULTIMEDIALNE rekolekcje po to, aby móc jak najbardziej dotrzeć do młodego człowieka. Nie zabrakło zatem prezentacji, projekcji filmów, konferencji oraz oczywiście pantomim, które zawsze w efektowny sposób przygotowuje i przedstawia nasza Grupa. W pierwszym dniu rekolekcji odbyła się także prapremiera sztuki pt. „K.O.S.T.K.A.”, zrealizowanej przez Klemę w odpowiedzi na ogłoszony przez Episkopat Polski rok św. Stanisława Kostki. Całość rekolekcji dopełniała muzyka, którą zapewnił przyjaciel naszej Grupy, wokalista zespołu Regau – Mikołaj Grudziński.

Ale rekolekcje to czas nie tylko pięknych doznań estetycznych, podziwiania scenek i występów, które wierzymy, że są doskonałym sposobem na przybliżanie drugiemu człowiekowi kochającego oblicza Boga. Rekolekcje to także modlitwa oraz uczestnictwo w Sakramentach – pokuty i pojednania oraz Eucharystii.

Wierzymy i ufamy, że przez nasze starania działa Pan Bóg, który dociera do młodzieży i porusza ich serca. Dziękujemy także Kościołowi, że po raz kolejny zaufał Klemie i powierzył na trzy dni odpowiedzialność formowania serc i umysłów młodych. Dla nas czas rekolekcji był na pewno kolejnym pięknym doświadczeniem Bożego działania.

Autor tekstu: Grupa Akademicka Klema

Galeria zdjęć Rekolekcje Wielkopostne dla szkół średnich – Grodzisk Mazowiecki

 

Leave a Reply