Pięknie brzmiące, tak często powtarzane przez nas w tym roku słowa św. Brata Alberta – „Bądź dobry jak chleb” postanowiliśmy wcielić w życie! Tego roku, pod koniec listopada, już po raz kolejny włączyliśmy się jako darczyńcy w akcję Szlachetna Paczka. Jest to projekt oparty na mądrej pomocy konkretnemu człowiekowi, konkretnej rodzinie. Taka pomoc nie tylko stanowi przedświąteczną formę wsparcia, szansę na spokojne przeżycie zimy, ale również – a właściwie przede wszystkim, to wyciągnięcie pomocnej dłoni do ludzi w potrzebie, którzy chcą walczyć o swoją przyszłość.

W ciągu niepełnych trzech tygodni dokonaliśmy wszelkich starań, aby zapewnić wybranej przez nas  rodzinie ze Stanisławowa wszystko to, co uwzględnili w liście potrzeb. Każdy z nas mógł poczuć się jak pomocnik świętego Mikołaja i w „Weekend Cudów” – 9 grudnia pojechaliśmy do Stanisławowa, by osobiście wręczyć  potrzebującej rodzinie wypełnione wspaniałościami, kolorowe paczki! Wśród nich była również lodówka, superszybki rower, a także zamówiona tona węgla. Paczki wywołały mnóstwo szczerej radości , co najlepiej obrazują słowa 11-letniego Radka,  zachwyconego prezentami  (szczególnie rowerem): „Mama! To pędzi jak strzała! Aż mi się grzywka wywinęła!”

Udział  w Szlachetnej Paczce oprócz wielkiej radości, to dla nas także moment przemyśleń, możliwość prawdziwego zaangażowania i okazania wrażliwości serca, nauki bycia razem i dla innych.

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.” św. Jan Paweł II

Czyńmy DOBRO, ono zawsze wraca!

Autor tekstu: Agnieszka Jacyniuk

Galeria: Szlachetna Paczka

Leave a Reply