Ach, co to był za bal!

W pierwszą sobotę listopada, już po raz drugi w naszej parafii, odbył się Bal Wszystkich Świętych. W wydarzeniu udział wzięło prawie 60 dzieci, z przedszkoli i szkół podstawowych. Podobnie jak w roku minionym, tak również w tym, uczestnicy balu mogli bawić się w przepięknie ozdobionej sali przy Kawiarence parafialnej, gdzie przez ponad trzy godziny panowała iście niebiańska atmosfera! ⛅ Mali święci na drodze do świętości mogli spotkać, zapoznać się z życiorysem, a nawet potańczyć z wieloma świętymi. 👼 W naszym parafialnym niebie radością promieniowała Mała Tereska od Dzieciątka Jezus. Nie zabrakło też zawsze zatroskanej o dom św. Marty, walecznej św. Joanny d’Arc oraz patronki telewizji – św. Klary. Ale święte to nie tylko kobiety. Razem z nami bawił się św. Stanisław Kostka – patron dzieci i młodzieży oraz nadchodzącego roku liturgicznego wraz ze św. Bart Albert, patronem kończącego się już roku liturgicznego, który niestrudzenie przypomina nam za Chrystusem, że „trzeba być dobrym jak chleb, który leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny. Po co się niepokoić? Wszak Bóg w nas, a my w Nim. A poza tym wszystko takie mało znaczące…”. Jako opiekun Pana Jezusa, a w to sobotnie popołudnie również opiekun naszego balu, swoją ojcowską troską otaczał nas św. Józef. A św. Barbara przypominała, że prawdziwy święty powinien być zawsze uśmiechnięty 🙂 W organizacji balu nieocenioną pomocą byli rodzice oraz opiekunki grupy dziecięcej działającej w naszej parafii „Dzieci Maryi” – p. Agata Piwowarczyk i p. Bożena Sadowska. W postacie wszystkich świętych, jak również całą zabawę animowali członkowie wraz z Duszpasterzem naszej Grupy, ks. Maciejem Czaplińskim.  

Dziękujemy za wspólną zabawę i już nie możemy doczekać się kolejnej za rok. 😇 

Autor tekstu: Agnieszka Sadowska

Zdjęcia z balu do zobaczenia w zakładce II Bal Wszystkich Świętych

Leave a Reply