2

Podczas minionych wakacji, tak samo jak w ubiegłym roku, członkowie naszej Grupy mieli przyjemność wyjechać do Lutomierska. Tam, w Salezjańskim Ośrodku Młodzieżowym „Don Bosco”, mogli jako wolontariusze spełniać się w roli wychowawców kolonijnych. Ośrodek jest położony w malowniczej, wcześniej już wspomnianej miejscowości Lutomiersk,  oddalonej o 15 km na zachód od Łodzi. Jest on w stanie pomieścić 120 kolonistów, którym zapewniliśmy dobrą zabawę, ale również opiekę i poczucie bezpieczeństwa. Dzieci i młodzież, które spędzają w tym miejscu swoje wakacje, pochodzą z różnych środowisk, jednak to nie jest przeszkodą, by nieść radość wśród wszystkich bez wyjątku i dać poczucie zaufania, tak jak robił to święty Jan Bosco. Idąc jego śladami, właśnie w tym miejscu staramy się dawać świadectwo naszej wiary, uczyć się kochać bliźniego i żyć w zgodzie z drugim człowiekiem. Tak jak patron tego ośrodka wychodzimy na spotkanie z otwartymi rękoma, aby móc się bawić, rozmawiać, uczyć i przekazać pewne wzorce, których sami już się nauczyliśmy. Jadąc tam jako wspólnota, możemy więcej, dlatego pragniemy podejmować się tego dzieła również w kolejnych latach.

Autor tekstu: Emilia Roman

1