DSC_1006

Tradycyjnie, jak w każdą trzecią sobotę miesiąca, tak również 17 czerwca spotkaliśmy się na Wspólnotowej Mszy Świętej. Tym razem była to Eucharystia kończąca wspólny rok formacji oraz rok szkolny i akademicki, w której oprócz członków naszej grupy, uczestniczyli również członkowie grupy gimnazjalno-licealnej „Klema – latorośl”. Była to wspaniała okazja do tego, aby Klema w całej swojej okazałości, podziękowała Panu Bogu za to, że przez cały rok mogła czerpać z soków winnego krzewu, którym jest Chrystus.

Tego dnia przypadało również wspomnienie niezwykłego świętego, patrona tego roku – Świętego Brata Alberta! Mieliśmy niesamowity przywilej, ponieważ podczas Eucharystii towarzyszyły nam relikwie „najpiękniejszego człowieka pokolenia”. Za wstawiennictwem Świętego Brata Alberta prosiliśmy o potrzebne łaski i o to, abyśmy potrafili być dla siebie nawzajem dobrzy jak chleb.

Przed rozpoczęciem Mszy Świętej swoje słowo skierował do nas nasz Ksiądz Proboszcz. Mogliśmy usłyszeć od Księdza miłe słowa uznania za zaangażowanie jakie wkładamy w życie naszej parafii, miasta oraz wszystkich osób, którym świadczymy o Jezusie, czy to w naszych miejscach nauki, pracy, czy to podczas prowadzenia tegorocznych rekolekcji dla dzieci ze szkół podstawowych. Ksiądz Proboszcz zachęcił nas również, abyśmy nie ustawali w dobrym i wciąż mierzyli wysoko, na chwałę Pana! Dla nas była to również okazja, do podziękowania Księdzu Proboszczowi za to, że jako Gospodarz stwarza nam przestrzeń do działania oraz jest otwarty na nasze młodzieńcze i często pełne fantazji pomysły.

Eucharystię odprawił Duszpasterz naszej Grupy, Ksiądz Maciej. Podczas kazania Ksiądz wielokrotnie wskazywał nam na to, abyśmy w drugim człowieku starali się widzieć oblicze samego Boga. Abyśmy każdego człowieka, również (a może właśnie przede wszystkim!) tego, który nie jest dla nas do końca łatwy, z którym mamy odmienne zdanie na wiele tematów i z którym często nie jest nam łatwo przebywać, przyjmowali ze względu na Chrystusa.

Po zakończonej Mszy Świętej spotkaliśmy się w kawiarence na agapie, podczas której miała miejsce premiera teledysku przygotowanego przez członków naszej Grupy do piosenki „Bądź dobry jak chleb” oraz wspólnie obejrzeliśmy nagranie ze sztuki, które można już nabyć na płycie DVD.

Cieszymy się, że tak jak wspólnie mogliśmy zaczynać ten rok formacji, tak również dane nam było zakończyć go wspólną Eucharystią. Dziękujemy Ci Panie za to wszystko co przeżyliśmy, za każdego nowego członka Grupy i za każdego z nas z osobna. Dziękujemy Ci Boże za cuda, jakie w nas samych i w naszych wspólnotach dokonujesz.

A Jezus teraz mówi: „Idźcie i odpocznijcie nieco” (Mk 6, 31). Kierując się tym wezwaniem udajemy się na zasłużone wakacje, aby z nowymi pomysłami i zregenerowanymi siłami powrócić do działania w nowym roku akademickim 🙂

Za wszystko CHWAŁA PANU!

Autor tekstu: Agnieszka Sadowska

Zdjęcia do zobaczenia w zakładce Zakończenie roku akademickiego

Dodaj komentarz