W piątek 17-go lutego 2017r. w Kawiarence „Pod Dobrym Aniołem” odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Filmów Krótkometrażowych. Przed seansem każdy z uczestników wydarzenia dostał kartę z tytułami projekcji oraz miejscem na ocenę i swoje notatki. Wyświetlane na rzutniku filmy podzielone były według czterech kategorii, a każda z nich niosła inne treści i przesłanie. Projekcje były przeróżne: od kolorowych animacji po wzruszające sceny z realnego świata. Powodowały one mnóstwo emocji, które intensywnie oddziaływały na widzów. Po każdej z kategorii uczestnicy mieli czas na dyskusję. Można było dzielić się ze sobą wrażeniami, przemyśleniami i wspólnie zastanowić się nad przekazem poszczególnych filmów. Festiwal cieszył się dużą frekwencją i bez wątpienia każdy wyniósł z niego wiele dla siebie. Na zakończenie zrobione zostało podsumowanie polegające na zliczeniu średniej z wystawionych punktów i wyłonieniu najlepszych, zdaniem uczestników, filmów oraz najbliższą ich sercom kategorię. W projekcjach najwyżej uplasowały się : Validation, Paperman i Piper , a najprzyjemniejszą kategorią okazała się : Głowa Do Góry.

Widzowie byli pod wrażeniem zorganizowanego wydarzenia, co potwierdzają słowa zadowolenia i zachwytu nad filmami:

Szeroki wachlarz filmowych pozycji, obejmujący perełki wielu (niejednokrotnie tak różnych od siebie) gatunków, technik i tematyk można określić w kilku słowach – nieprzewidywalny, poruszający, niebanalny, a do tego profesjonalnie przygotowany” ~ Agnieszka J.

Mega profesjonalne podejście do tematu!” ~ Łukasz F.

Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona ilością filmów. Każdy poruszał albo przesłaniem albo formą przekazu(…), dyskusje rodziły się w każdej przerwie, a przemyślenia ciągle gdzieś tlą się w głowie – dziękuję za wspaniały wieczór!” ~ Monika J.

Myślę, że każdy z nas długo będzie wspominał ten wieczór, a już teraz nie możemy doczekać się kolejnej edycji Festiwalu.

Nie było Cię na I FFK? A może chciałbyś powrócić do propozycji?
Specjalnie dla Ciebie całe zestawienie pozycji krótkometrażowych:

CZAS UCIEKA
The Maker (2011) , Balance (1989), Dom z małych kostek (2008), Ojciec i córka
SAMO ŻYCIE?
Zero(2010), Inseparable (2007), Godzina policyjna (2012),
UCZTA DLA OKA?
Katedra (2002), Ambition (2014), Smok (2015), Wiedźmin-Noc (2015)
GŁOWA DO GÓRY
Presto (2008), Piper (2016), Paperman (2012), Validation (2007)

 

Autor tekstu: Nina Roman

Leave a Reply