saint_joseph_by_samasmsma_d6nn8jr_recovered_by_joeatta78-d6nsxn1

Jakim wzorem dla współczesnego mężczyzny jest Święty Józef? Jak wyrażała się jego duchowość?  Jaką rolę odegrał w historii zbawienia? Na czym polega ojcostwo?
Odpowiedzi na te pytania i wiele innych udzielił p. Paweł Wnuk podczas II spotkania stanowego mężczyzn zorganizowanego 22 stycznia.

Mało znany jest fakt, że święty Józef jest wielkim orędownikiem „sercowym”, warto więc aktywnie korzystać z jego wstawiennictwa.

 

Modlitwa o dobrą żonę

Święty Józefie, przeczysty Oblubieńcze Bogarodzicy Maryi, Bóg uczynił Cię najszczęśliwszym małżonkiem, dając Ci za  towarzyszkę  życia  Najświętszą  i  Niepokalaną  Dziewicę, Matkę samego Boga. Przez piękno i świętość Twojego życia stałeś się Patronem wszystkich małżonków. Proszę Cię o szczęśliwy wybór i łaskę dobrej, wiernej, roztropnej i świętej żony, której mógłbym powierzyć moje życie i złączyć się z nią mocą łaski sakramentalnej małżeństwa. Uproś jej mądrość życia, szerokość serca, pobożność, aby promieniowała dobrocią i kształtowała życie rodziny według zamysłu Przedwiecznego. Amen.

Autor tekstu: Mateusz Wnuk

Dodaj komentarz