IMG_0012

Po obfitujących w radość i dziecięce uśmiechy rekolekcjach w Grodzisku Mazowieckim, z wielkopostnym głoszeniem udaliśmy się do ośrodka rekolekcyjnego w Sulejówku. 28 i 29 marca, w prowadzonych przez nas rekolekcjach, wzięło udział 80 dzieci z warszawskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Cecylii Plater-Zyberkówny. Przez te dwa dni staraliśmy się zapoznać dzieci z niezwykłą postacią św. Brata Alberta, wyjaśnić co to znaczy „być dobrym jak chleb”. Każdy z nas, bez wyjątku, jest powołany do bycia właśnie takim chlebem dla innych ludzi.

W pantomimach i scenkach poruszyliśmy trudne tematy, jakimi są grzechy i pokusy. Wspólnie odkrywaliśmy jak niezwykle istotne w naszym życiu są zaufanie Panu Jezusowi i odwaga do przekraczania własnych słabości. Odgrywane przez nas scenki, głoszone świadectwa, czy organizowana dyskusja w grupach, przeplatane były przez radosne pieśni, które pierwszego dnia wykonywał razem z nami nasz przyjaciel Mikołaj Grudziński z zespołu REGAU. Dzieci fantastycznie włączyły się w śpiewanie i pokazywanie, a także chętnie uczyły się integracyjnych tańców i razem z nami cieszyły się słońcem w zalesionej okolicy ośrodka rekolekcyjnego. Nasze rekolekcyjne spotkanie zakończyliśmy wspólną Mszą Świętą. Podczas kazania mieliśmy okazję podsumować przekazane treści i postawić sobie pytania „Czy potrafię słuchać Pana? Czy zapraszam Go do swojej codzienności?”.

Spędziliśmy w Sulejówku dwa naprawdę wspaniałe dni, pełne słońca i dziecięcej radości. Mogliśmy dawać świadectwo wiary, dzielić się Słowem Bożym i otwierać się na drugiego człowieka. Dzieło ewangelizacyjne, którego się wspólnie podjęliśmy, zaowocowało nie tylko poruszeniem dziecięcej wrażliwości, lecz także pogłębieniem naszych, klemowych relacji, wszczepieniem w Pana. Najmilsi, bądźmy dobrzy jak chleb, bo dobro ZAWSZE wraca!

Autor tekstu: Agnieszka Jacyniuk

Fotorelacja z rekolekcji dostępna w zakładce Rekolekcje Wielkopostne dla „Platerki” – Sulejówek