unnamed

Szlachetna Paczka jest projektem pomocy dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
Hasłem przewodnim akcji jest mądra pomoc, czyli taka, która daje impuls do zmiany, do szansy na lepsze jutro. Przekazana pomoc jest wyrazem wsparcia i wiary w rodzinę. Posiadając doświadczenie sprzed roku w tworzeniu paczki zdecydowaliśmy, że również w tym roku weźmiemy udział w projekcie zostając darczyńcami. Po zapoznaniu się z opisami i potrzebami rodzin wprowadzonych do internetowej bazy, dokonaliśmy wyboru 5-osobowej rodziny z Grodziska Mazowieckiego. Przez niespełna trzy tygodnie gromadziliśmy potrzeby rodziny, z dnia na dzień nadzorując ich stan tak, aby zagwarantować pomoc jakiej potrzebują. W sumie udało nam się zebrać 14 kartonów z darami (żywność, środki czystości, artykuły szkolne, odzież, kołdry i poduszki) oraz nasz nadrzędny cel – kuchenkę gazową. W sobotnie popołudnie, dziesiątego grudnia, samochodem wypełnionym po brzegi pojechaliśmy wręczyć prezenty potrzebującej rodzinie. To ogromne szczęście przekonać się osobiście jaką moc ma nasze wsparcie. Przed domem czekały na nas dzieci, na ich twarzach gościły nieśmiałe uśmiechy, a w oczach była wielka radość.

Na końcu naszej wizyty dostaliśmy od rodziny upominki i piękne słowa wdzięczności, a od wolontariuszki dyplom uczestnictwa i laurkę, w której znajdował się cytat „Nie szukaj szczęścia, ale dawaj je innym,
a wtedy samo przyjdzie do Ciebie”, trafnie wyrażający sedno relacji wobec otaczających nas ludzi.

Autor tekstu: Joanna Strzelec

Zdjęcia do zobaczenia również w zakładce Szlachetna Paczka